Milešovka

Na vrchol Milešovky by se měli vypravit všichni milovníci nádherné přírody a perfektních rozhledů. Již od druhé poloviny 19. století se lidé vypravovali na různé výlety do okolí. Díky spolkům turistů je dnešní krajina kolem Milešovky protkána značenými cestami. Pořádali se sem tzv. vlastivědné poutě. Účastníci putování se dívali na krásu zapadajícího slunce, strávili noc v podzemní „mechové chýši“, stojící tady od roku 1825. Ráno nemohli vynechat východ slunce. V roce 1850 byla na Milešovce postavena 19 m vysoká kamenná rozhledna.

Milešovka je nejvyšší horou Českého středohoří a nahoru se stojí za to dostat kvůli pěknému rozhledu. Najdete tady i národní přírodní rezervaci a meteorologickou observatoř. Meteorologická stanice začala na hoře fungovat roku 1905. K zajímavostem patří, Milešovku navštívil v roce 1819 známý přírodovědec a cestovatel Alexander von Humboldt a svému příteli napsal v dopise: „Pohled z Milešovky je třetí nejkrásnější z těch, které jsem kdy ve světě spatřil.“ Zalíbilo se mu zde a hodněkrát se sem ještě během svého života vracel. A kam odtud dohlédnete? Jako na dlani budete mít západní půlku Středohoří až po Doupovské hory, Říp, Krušné hory.

Pokud se vypravíte na královnu Českého středohoří, pamatujte si, že se jí také říká „největrnější“ místo v Čechách. Větry se tu pohybují rychlostí průměrně 28 km za hodinu, ale občas je ještě silnější. Více informací o Milešovce

[nggallery id=6]

Další tipy na výlety v okolí Libochovic:

facebook twitter

Kde leží Libochovice?

Líbí se Vám tento web?

Budeme rádi, jestliže na své stránky umístíte některý z připravených odkazů:

www.zameklibochovice.cz

Zámek Libochovice

Zámek Libochovice – raně barokní památka v krajině Poohří | Chaty a chalupy k pronájmu